Artister


Her kan du finde info hvis du ønsker at spille på Vig Festival, eller hvis du er artist på årets festival og vil se nærmere om transport, Check In, backstage forhold mv..

Handel


Ønsker du en stadeplads på Vig Festival kan du læse mere om mulighederne her?

Hjælper


Her kan du logge in hvis du er hjælper og du kan også ansøge om at blive hjælper på Vig Festival.

Presse


Her kan du finde info om akkreditering til Vig festival, pressemeddelelser og andet pressemateriale.

Samarbejdspartnere


Her kan du læse om vores samarbejdspartnere og nogle af vores aktiviter. Du kan også læse mere om mulighederne for at indgå et samarbejde med Vig Festival.
Backstage
 
Andre sider på Vigfestival.dk

Up-coming Bands på Vig Festival 2012


Traditionen tro får tre up-coming bands lov til at skyde Vig Festival i gang.

Vil man prøve lykken til Vig Festival 2012, så skal man sende en demo cd og en beskrivelse af bandet til:

Den Rytmiske Højskole,
Jyderupvej 18,
4560 Vig.
Mærk kuverten: Audition.

Materialet skal være skolen i hænde senest den 20. januar 2012.

Her vil materialet blive gennemgået, og dommerne udvælger 6-8 bands, der får lov til at dyste mod hinanden til den store audition, der finder sted på Den Rytmiske Høj­skole den 24. februar 2012.

De tre vindende bands får dermed muligheden for at vise deres kunnen og fyre den af foran et stort publikum på Vig Festivals amatøraften onsdag den 11. juli 2012.
 
Læs mere om Audition på Den Rytmiske Højskole her

Se billeder
Klik på billede for større format.
Se billeder
Klik på billede for større format.
 
Vig Festival • Holbækvej 16b • 4560 Vig • T: 5931 6468 • E: info@vigfestival.dk

Powered by GoToWeb | Made by GoSystems